050 953-11-33; 096 632-33-83
Мы работаем: Пн— Пт с 10.00 до 18.00,
Сб+Вс: с 10.00 до 15.00
Почта: info@hotabych.com
Ваша корзина пуста
 
Посуда для кухни Эксклюзивные подарки Подарки для мужчин Подарки ко дню рождения
Эксклюзивные подарки


Главная > Книги в кожаном переплете > Исторические

«ІСТОРІЯ РУСІВ» ГЕОРГІЯ КОНИНСЬКОГО

«ІСТОРІЯ РУСІВ» ГЕОРГІЯ КОНИНСЬКОГО

12200.00 грн.

Особливості видання
  • Книга надрукувана на французькому кремовому папері Rives cream;
  • Обкладинка виконана з італійської натуральної шкіри з тисненням золотою фольгою верхньої кришки;
  • Тиснення золотою і срібною фольгою корінця і верхньої кришки палітурки;
  • Корінець тиснений круглений бинтовий зі вставкою шкіри іншого кольору;
  • Обріз золочений;
  • Форзац з мармурового паперу;
  • Лясе;
  • Формат 210х275 мм;
  • Обсяг 592 сторінки;
  • Мова видання: українська (у перекладі Івана Драча).
Ілюстрації

«Історія Русів» ілюстрована 100 портретами історичних особистостей, які впливали на українську історію впродовж багатьох століть. Портрети київських князів, гетьманів України, самодержців Росії, польських і литовських королів та інших впливових персон виконані в техніці сучасної гравюри.

Історія створення книги

«Історія Русів», мабуть, один з найзагадковіших творів, що відноситься до періоду 18-19 століть і авторство Григорія Кониського (1717-1795) не вважається явним. Перше видання з`явилося в 1846 р. в «Чтениях Общества Истории и Древностей Российских» в Москві. Видавець О. М. Бодянський повідомляє в передмові такі відомості про її походження: Григорій Полетика (1725-1784 - український письменник, поліглот-лексіограф, депутат малоросійського шляхетства), вирушаючи до Комісії по складанню нового уложення, « мав потребу необхідну відшукати вітчизняну історію», за якою причини звернувся до Георгія Кониського, архієпископа Білоруського, природного малороса, який і дав йому літопис,«запевняючи архіпастирськи, що вона велась з давніх років у кафедральному Могилівському монастирі майстерними людьми...». Передмова до першого видання довгий час змушувала вважати автором «Історії русів» Георгія Кониського, хоча ніде в ньому не сказано, що саме він написав таємничий шедевр. Він тільки «дав» книгу депутату Григорію Полетиці, який вирушав до Петербурга та збирався там відстоювати права земляків і мав потребу у відповідному довідковому матеріалі.

Ще в XIX столітті український історик Олександр Лазаревський (1834-1902) висловив версію, що насправді Г. Полетика і був справжнім автором «Історії русів». Архієпископ ж Кониський «притягнутий» до рукопису виключно заради додання їй додаткового авторитету.

Є й інша думка. Так, російський історик Микола Ульянов (1905-1985) пише про «Історії Русів» таке: «Точної дати її появи ми не знаємо, але висловлена думка, що написано її близько 1810 р. в зв`язку з тодішніми конституційними мріяннями Олександра I і Сперанського. Поширюватися розпочала, в усякому разі, до 1825 р. Написана надзвичайно жваво і захоплююче, чудовою російською мовою карамзинської епохи, що значною мірою зумовило її успіх. Розходячись у великій кількості списків по всій Росії, вона відома була Пушкіну, Гоголю, Рилєєву, Максимовичу, а згодом - Шевченко, Костомарову, Кулішу, багатьом іншим і справила вплив на їхню творчість».

Крім того, висловлювалися гіпотези, що автор «Історії русів» - Олександр Безбородько або Архип Худорба. Також авторами «Історії русів» свого часу вважалися князь Микола Рєпнін, Олександр Лукашевич та Олександр Лобисевич. Втім, деякі історики (напр. Микола Костомаров (1817-1885), Геннадій Карпов (1848-1890)), не вважали «Історію Русів» достовірним джерелом.

Анотація

«Історія русів» подає картину історичного розвитку Малої Русі від стародавніх часів до 1769 року. Згідно із загальною концепцією автора «Історії Русів», московські князі такі ж російські князі, як і великий князь Володимир Святий. З перейменуванням Царства Московського на Російське воно стало називатися «Великою Росією», а землі руських князівств, що знаходилися поза її, «Чорна і Біла Русь», ці «обидві Русі разом названі тоді Малою Росією». Після приєднання до Литви у Малоросії сиділи намісники «з російської породи» князі, а коли «обірвалася чоловіча лінія Князів Руських», їх наступниками з`явилися виборні «Гетьмани Росіяни», яких спадкоємство «Історія Русів» веде до Богдана Хмельницького включно, за час з`єднання Малоросії з Литвою, а з 1569 року з Польщею. Козацтво - військовий стан Малоросії, що відповідне польській шляхті і російському шляхетству, тобто дворянству. А якщо це так, воно повинно було тримати в своїх руках долі своєї країни і владу «уряду» в ній. Це козацтво і вступило в 1654 році в договір з царем Олексієм Михайловичем. Воно вибороло собі і своїй країні певні права та автономії Малоросії, в якій воно було правлячим класом. Цей договір був закріплений присягою московських послів «від імені Царя і Царства Московського про вічне і непорушне зберігання умовлених договорів».

Історик Ілля Борщак називає «Історію русів» - «історичною легендою Україні, політичним трактатом, наділеним в історичну форму». Інші історики характеризують «Історію русів» як «політичний памфлет».

Центральною фігурою цього твору виступає гетьман Богдан Хмельницький. Також автор приділяє значну увагу повстанням русів проти польського панування (у тому числі виступів Наливайка та Остряниці), опору Брестської унії, гетьманства Івана Мазепи, описує взяття Батурина, Полтавську битву, страти козаків у Лебедині, арешти козаків і старшин, трагічну долю гетьмана Полуботка і ліквідацію Гетьманщини.

У книзі «Історія русів» історія Русі і русів, а в розділах, присвячених подіям починаючи з кінця XVII століття, - також Малоросії викладається з позицій оспівування козачого минулого, оплакується втрачена «козача вільність».
Кому: Оригинальные

      
      

Похожие товары
Навигация
Магазин
Заметки
Доставка
Оплата
Акции
Авторизация
Логин:
Пароль:
Запомнить меня
Регистрация
Напомнить пароль
Сегодня
15 Октябрь

День ангела:
• Андрей
• Борис
• Василий
• Дмитрий
• Степан
• Юрий
О Подарках

Предметы интерьера

Подарок девушке

Интернет - магазин подарков

Оригинальные подарки

Подарки для мужчин

Copyright © 2009 Hotabych.com Интернет-Магазин Подарков
Контакты - Адрес: Киев 02232 индекс Киев ,
Телефон: (044) 360 29 77; 096-632-33-83; 050-953-11-33, Электронная почта: info@hotabych.com
Яндекс.Метрика